مزاحمت تلفنی

مزاحمت تلفنی یکی از رایج‌ترین مدل‌های مزاحمت است که شاید برای شما هم در یک بازه زمانی اتفاق افتاده باشد، و اطلاع داشتن از مدل‌های مختلف مزاحمت تلفنی و نحوه برخورد با این موضوع می‌تواند خطرات احتمالی را کمتر کند.

مزاحمت تلفنی یکی از رایج‌ترین مدل‌های مزاحمت است که شاید برای شما در یک بازه زمانی اتفاق افتاده است. این مزاحمت‌های تلفنی در برخی موارد منجر به کلاه‌برداری‌های بسیار عجیبی می‌شود که هر روزه صدها پرونده قضایی در مورد آن‌ها تشکیل می‌شود. اطلاع داشتن از مدل‌های مختلف مزاحمت تلفنی و نحوه برخورد با این موضوع می‌تواند خطرات احتمالی را کمتر کند.

در این مقاله ویزلند تمامی موارد مربوط به مزاحمت‌های تلفنی را توضیح داده‌ایم که مطالعه آن می‌تواند راه ‌گشا باشد. همچنین در انتهای مطلب مراحل پیگیری قضایی این موضوع را هم بیان کرده‌ایم. در نظر داشته باشید که مشاوران ویزلند آماده پاسخ‌گویی به هر گونه سوال شما در این زمینه هستند.

مزاحمت تلفنی چیست؟

مزاحمت تلفنی چیست؟

بسیاری افراد اطلاع دقیقی از جزییات مزاحمت تلفنی ندارند به همین خاطر ممکن است شما برای شوخی و از سر بی‌اطلاعی کاری انجام دهید که جرم محسوب شود و مجازات سختی در اختیارتان باشد. البته در نظر داشته باشید که برخی از مزاحمت‌های تلفنی غیرقابل پیگیری است چرا که برخی شماره‌ها هویت مشخصی ندارند یا شخص مزاحم از تلفن‌های عمومی استفاده می‌کند. البته اگر مزاحم به کار خود ادامه دهد با همکاری پلیس فتا می‌توانید مکان جغرافیایی شخص را پیدا کرده و سپس اقدامات لازم را انجام دهید.

برای ارتکاب جرم مزاحمت تلفنی نیازی نیست که صرفا صحبتی خاصی با شنونده داشته باشید و حتی زنگ زدن و قطع کردن پیاپی هم می‌تواند مصداق یک مزاحمت تلفنی باشد، پس مراقب باشید که حتی به شوخی هم این کار را انجام ندهید چرا که تبعات قانونی زیادی برای شما به همراه خواهد داشت. البته ممکن است شما یا هر شخص دیگری به صورت غیرعمد موجب آزار یک نفر بشوید، برای مثال فرض کنید تلفن همراه شما در جیب شما قرار دارد و از حالت قفل خارج می‌شود و دائما به تلفن یکی از مخاطبان‌تان زنگ می‌زند؛ در این صورت شما مرتکب جرم نشده‌اید چرا که هیچ عمدی در کار نبوده است. به عنوان نمونه‌ای دیگر از غیرعمد بودن تماس‌های مکرر تلفنی شخصی را در نظر بگیرید که به‌صورت مکرر با یک مرکز پزشکی تماس می‌گیرد اما تلفن مرکز روی پیغام‌گیر می‌رود، این شخص نیز دچار هیچ جرمی نشده است چون قصد آزار و آسیب رساندن نداشته است. اما مواردی مانند تماس‌های مکرر و قطع کردن، فوت کردن پشت تلفن، تهدید، تماس در ساعات نیمه شب و... می‌تواند از مهم‌ترین مصادیق مزاحمت تلفنی باشد.

طبق قانون مجازات اسلامی ۱۳۷۵(ماده شماره ۶۴۱) می‌توان فهمید که تماس، پیامک و... باید چندین بار صورت بگیرد تا ایجاد مزاحمت تلقی گردد و اشتباهات سهوی در تماس و پیامک نمی‌تواند مصداق مزاحمت‌های تلفنی باشد. البته تشخیص این موضوع به قاضی هم ربط دارد اما در حالت کلی باید مستندات کافی در این مورد این موضوع وجود داشته باشد لذا توصیه می‌شود تاریخ‌چه پیامک‌ها و تماس‌های‌تان را برای صورت جلسه شکواییه نگه دارید. مزاحمت تلفنی فقط از تلفن همراه صورت نمی‌گیرد و امروزه برخی مزاحمت‌های فضای مجازی نیز در حیطه این موضوع قرار گرفته‌اند.

چه دستگاه‌هایی مشمول مزاحمت تلفنی می‌شوند؟

چه دستگاه‌هایی مشمول مزاحمت تلفنی می‌شوند؟

همان طور که گفته شد فقط تلفن همراه مشمول مزاحمت تلفنی نیست و کلیه وسایل مخابراتی از جمله فکس، تلکس، پیجر، بی‌سیم و رایانه متصل به اینترنت هم می‌توانند ابزارهای مزاحمت باشند. البته با توجه به پیشرفت سریع ابزار تکنولوژی در قانون ذکر شده است که کلیه دستگاه‌های مخابراتی، این موضوع کمک می‌کند تا هر دستگاه جدیدی هم که وسیله مزاحمت باشد قابل پیگیری از طریق مراجع قضایی باشد. با توجه به کاربرد غالب تلفن همراه، «مزاحمت تلفنی» بیش‌تر در بین مردم رواج داشته است.

مجازات مزاحمت تلفنی

ممکن است تا این قسمت از مطلب جواب بسیاری از سوالات خود را در حیطه مزاحمت‌های تلفنی گرفته باشید، در این قسمت به بررسی مجازات در نظر گرفته شده برای مزاحمت تلفنی می‌پردازیم. طبق ماده ۶۴۱ قانون مجازات اسلامی: « هر گاه کسی به وسیله تلفن یا دستگاه های مخابراتی دیگر برای اشخاص ایجاد مزاحمت کند ، علاوه بر اجرای مقررات خاص شرکت مخابرات، مرتکب به حبس از یک تا شش ماه محکوم خواهد شد». البته براساس ماده واحده اصلاح تبصره ۲ ماده ۱۴ قانون تاسیس شرکت مخابراتی ایران(مصوب شده در سال ۱۳۶۴) هر شخصی که از وسیله مخابراتی خود برای مزاحمت شخصی استفاده کند(البته در صورتی که سونیت آن شخص مشخص شود) :

 در بار اول ارتباط تلفنی آن شخص سه ماه قطع و کشف می‌گردد و بعد از اخطار کتبی برای اتصال مجدد باید هزینه‌های مربوطه پرداخت شود.

و در بار دوم نیز اخطار کتبی صادر می‌شود و علاوه بر ضبط سه ماهه وسیله مخابراتی و پرداخت هزینه‌های مربوطه شخص ملزم به امضای یک تعهدنامه می‌شود.

اما در بار سوم ارتباط تلفنی آن شخص به صورت دائم قطع می‌شود و ودیعه مربوط به سیم کارت شخص نیز عودت نخواهد شد.

حداکثر مجازات در نظر گرفته شده برای مزاحمت‌های تلفنی از یک ماه تا شش ماه حبس است اما برای اطلاع دقیق‌تر از این موضوع می‌توانید با وکلای ویزلند در ارتباط باشید.

مجازات مزاحمت تلفنی

پیگیری مزاحمت تلفنی

در قسمت قبل مجازات مزاحمت تلفنی را بررسی کردیم و در این قسمت به بررسی مراحل پیگیری مزاحمت تلفنی می‌پردازیم. برای پیگیری مزاحمت‌های تلفنی می‌توانید از مخابرات شروع کنید و این موضوع را با اپراتور یا مخابرات مربوطه درمیان بگذارید. شرکت مخابرات یا همان اپراتور مربوطه بررسی‌های لازم را انجام می‌دهد و اگر مدرک خاصی نیاز باشد به شما اعلام می‌کند. پس از تایید مخابرات (اپراتور) کار شما آسان‌تر می‌شود چرا که یک نامه از طرف مخابرات به شما داده می‌شود و شما می‌توانید آن نامه را ضمیمه پرونده‌تان بکنید. به عبارت دیگر داشتن نامه از مخابرات یا همان اپراتور باعث سریع‌تر شدن روند پیگیری‌های شما می‌شود. در این مراحل توصیه می‌شود شخص را در جریان شکایت خود قرار ندهید چرا که اگر سیم کارت شخص بدون نام و نشان باشد و در طول طی شدن این مراحل سیم کارت را نابود کند شما نمی‌توانید پیگیری‌های بعدی را انجام دهید و از طرف دیگر این موضوع می‌تواند باعث عصبانیت آن‌ شخص شود و خطرات احتمالی زیادی برای شما به وجود بیاورد. در متن شکوایه خود باید به صورت دقیق نوع مزاحمت و دفعات مزاحمت را ذکر کنید، البته اگر شخص در تماس‌ها یا پیام‌های خود از تهدید یا توهین هم استفاده کرده است، بهتر است ذکر شود. در متن شکوایه می‌توانید سوظن‌های خود را یادداشت کنید یا اگر هیچ اطلاعی از آن شخص ندارید بهتر است جزییات را با ذکر واژه «نامشخص» بیان کنید.

بعد از مراجعه به یکی از شعبه‌های دادیاری یا بازپرسی، نامه‌ای خطاب به کلانتری نوشته می‌شود تا تحقیقات بیش‌تری صورت بگیرد. برای دسترسی دقیق‌تر به موضوع مزاحمت ممکن است پرینت تماس‌ها و پیامک‌های شما و شخص مزاحم هم در اختیار کلانتری قرار گیرد. البته در نظر داشته باشید که مخابرات می‌تواند مکان و زمان تمامی تماس‌ها را ردیابی کند و حتی می‌تواند مشخص کند که قبل و بعد از مزاحمت تلفنی چه سیم‌ کارت‌هایی در تلفن استفاده شده است و پرینت اطلاعات تماس ـ پیامک آن سیم کارت‌ها نیز می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. بعد از مشخص شدن هویت مزاحم برای بار اول یک اخطاریه برای آن شخص صادر می‌شود و موضوع این مزاحمت به اطلاع آن شخص می‌رسد و برای توضیحات به کلانتری احضار می‌شود. اگر شخص در بار اول و دوم اخطاریه را نادید بگیرد و برای توضیحات تکمیلی به کلانتری مورد نظر مراجعه نکند حکم جلب آن شخص صادر می‌شود. در چنین مواقعی شخص به محض استفاده از سیم‌ کارت‌هایی که به نامش است شناسایی جغرافیایی می‌شود و توسط پلیس دست‌گیر می‌شود. در ادامه اگر اطمینان حاصل شود که مزاحمت صورت گرفته است و شخص نیز به این موضوع اعتراف کند از یک ماه تا شش ماه حبس برای او در نظر گرفته می‌شود. حتی ممکن است امتیازات ارتباطی مانند حق داشتن سیم کارت و دیگر حقوق ارتباطی برای همیشه از آن شخص گرفته شود.

مراحل پیگیری مزاحمت تلفنی

یکی از رایج‌ترین شیوه‌های اثبات مزاحمت تلفنی استناد به تماس‌های صوتی و صداهای ضبط شده مخابرات است. در این شرایط صدای ضبط شده برای متهم پخش می‌گردد و صداها تطابق داده می‌شوند. البته این روزها پیشرفت تکنولوژی باعث شده است که بسیاری از صداها ساختگی باشند و یا حتی صدای پخش شده تقلید از صدای یک شخص معروف باشد به همین دلیل ابعاد مختلف این موضوع بررسی می‌شود تا اشتباهی در صدور حکم مزاحمت تلفنی رخ ندهد. در نظر داشته باشید که پروسه شکایت از مزاحم تلفنی ممکن است کمی سخت باشد به همین خاطر می‌توانید در این مسیر از کمک وکلای ویزلند استفاده کنید.

مزاحمت تلفنی برای ارگان‌های دولتی و رسمی

حتما شما هم بارها شنیده‌اید که مزاحمت‌ های تلفنی برای ارگان‌های دولتی مانند اورژانس، آتش نشانی، پلیس و... صورت گرفته است. تمامی مکالمات مربوط به این ارگان‌ها نیز ضبط می‌شوند و اگر در هر زمانی بخواهند می‌توانند از شخص مزاحم شکایت کنند. باتوجه به این که ارگان‌های ذکر شده به دفعات زیادی مورد مزاحمت‌های تلفنی قرار می‌گیرند این شرکت‌ها، مزاحمت‌ها را به صورت روزانه به پلیس گزارش می‌دهند و بعد از ارسال اخطارهای کتبی به شخص مزاحم اگر مجددا مزاحمت صورت گیرد تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرند. 

مزاحمت تلفنی برای ارگان‌های دولتی و رسمی

جمع بندی

مزاحمت ‌های تلفنی می‌تواند مدل‌های مختلفی داشته باشد که تا حد امکان در این مقاله به آن‌ها پرداخته شد. اگر شما هم مورد مزاحمت‌های تلفنی قرار گرفته‌اید بهتر است از طریق روش‌های ذکر شده بالا پیگیری کنید. مهم‌ترین موضوع در مزاحمت‌های تلفنی شناخت مزاحم است و اگر شخص مورد نظر از سیم‌ کارت‌های بی‌هویت استفاده کند شناسایی وی سخت می‌شود اما در هر صورت به کمک تکنولوژی‌های جدید امکان پی بردن به مکان جغرافیایی تماس وی وجود دارد و پلیس می‌تواند در زمان مناسب آن شخص را پیدا کند. طی شدن مراحل قانونی این نوع مزاحمت زمان زیادی از شما نمی‌گیرد اما پیدا کردن مزاحم ممکن است تا چند ماه زمان ببرد. پس بهتر است در طی این مراحل صبر داشته باشید و در صورت لزوم از یک وکیل کمک بگیرید، مجموعه ویزلند با کمک گرفتن از باتجربه‌ترین وکلای ایران در کنار شماست تا تمامی مشکلات قضایی و حقوقی مربوط به شما را رفع کند.

نمونه شکوائیه برای مزاحمت تلفنی

ریاست محترم دادگستری ………. (مجتمع قضایی)

موضوع: مزاحمت تلفنی

تاریخ وقوع جرم:……………….. روز:………………ساعت:…………محل وقوع جرم:……………

ریاست محترم دادسرای عمومی و انقلاب……………………. مجتمع قضائی…………………… با سلام: احتراماً اخیراً شخصی با شماره تلفن ……… مکرر با تلفن منزل اینجانب / با تلفن همراه اینجانب به شماره ……… تماس می‌گیرد. به محض اینکه گوشی تلفن برداشته می‌شود قطع می‌نماید از آنجایی که عمل خلاف شخص مزبور، موجبات مزاحمت و سلب آسایش روحی اینجانب را فراهم آورده است، لذا به استناد به ماده ۶۴۱ قانون مجازات اسلامی (تعزیرات) مصوب سال ۱۳۷۵ و به منظور جلوگیری از تجری شخص مشتکی عنه، تقاضای رسیدگی و تعقیب و مجازات نامبرده، ضمن استعلام از شرکت مخابرات را دارم.